Brasa CrossFit atletė Tatjana: „CrossFit“ salėje labai vertinu drauge sportuojančių kompaniją
Tatjana Grigaitienė „Brasa CrossFit“ treniruotes išbandė per pirmąjį „box‘o“ gimtadienį – 2016 metų pavasarį. Nuo to laiko ji tapo viena aktyviausių „Brasa“ atlečių, retai praleidžia turnyrus ar šventes-treniruotes klubo viduje. Motociklą vasarą vairuojanti atletė prisistatė kaip žmona, dviejų vaikų, kurie taip pat pamėgo „Brasa“, mama.
- Tatjana, o ką veiki už „box‘o“ sienų?
- Turiu savo verslą, įrenginėju prieplaukas komerciniams laivams. Tikriausiai nustebtumėte sužinoję, kad turiu tarptautines motorlaivių teises laivams iki 24 metrų. Taip pat turėjau sertifikatą treniruoti džiudžitsu.
- Kada pradėjai lankyti „Brasa CrossFit“?
- Treniruotes pradėjau lankyti 2016 metų pavasarį, kaip tik vasarį buvo „Brasa“ gimtadienis ir pamačiau kvietimą internete. Nusprendžiau ateiti į gimtadienio metu vykstančią įvadinę treniruotę, po kurios čia ir likau.
- Kuo Tau išsiskiria „Brasa CrossFit“ klubas?
- Per savo gyvenimą aš esu išbandžiusi daug įvairių sporto šakų. Man patinka „Brasa“ klube esanti bendruomenė, nes bendrumo jausmas yra labai svarbus dalykas sporte, kuris motyvuoja. Vienai sporto klube man būtų neįdomu. Man reikalinga partnerių, sporto kolegų kompanija, su kuria gali pasidalinti savo lūkesčiais, pasiekimais, kas pavyksta, kas nepavyksta. Man tai labai svarbu.
- Kurio tipo treniruotes renkiesi?
- Dažniausiai renkuosi „CrossFit“ treniruotes, bet kartais ateinu ir į BC FIT ar „Endurance“ treniruotes. Ir jogą lankau.
- Kokius pokyčius pastebėjai pradėjusi lankyti „CrossFit“ treniruotes?
- Pasikeitė savęs ir savo kūno priėmimas, tai labai svarbu moterims. Matyt moterims dar svarbu ir gražios kūno apimtys (juokiasi), čia irgi matau pokyčius. Nesumažėjo gal, bet pagerėjo. Pasikeitė ir nuotaika, ir laisvalaikis. Sportas apjungė ir šeimą, nes abu mano vaikai čia sportuoja. Tai namuose vyksta pokalbių varžybos apie „CrossFit“. Nors vyras jau nesiterpia, nebesigilina į terminus, o sako: “Na jūs pašnekėkit pašnekėkit tarpusavyje.”
- Koks Tavo mėgstamiausias ir koks nemėgstamiausias pratimas?
- Nemėgstamiausias pratimas tikriausiai sakyčiau burpiai, bet jų nemėgau pačioje pradžioje. Dabar tai visai neblogai sekasi juos daryti ir vis labiau juos mėgstu. Taip pat nemėgstu pratimų, kurie nesigauna. Kol kas man nesigauna prisitraukimai, reikia daugiau ties jais treniruotis. Kai man pavyks, šis pratimas pereis prie mėgstamiausių.
- Kaip pasikeitė Tavo laisvalaikis? Ar atradai bendraminčių, draugų?
- Tapo labai svarbu gerai išsimiegoti, sveikai pavalgyti. Supranti, kad jei vakare bus vakarėlis, o ryte treniruotė – privalėsi ateiti. Bendraminčių klube atradau nemažai, su kai kuriais bendrauju ir už „Brasa“ ribų. Panašūs pomėgiai labai suartina. Patinka, kad atradau savo amžiaus bendraminčių atletų. Tiesa, norėčiau, kad jų būtų daugiau, nes kartais būna komandinės varžybos ir reikia savo amžiaus „Master“ klasėje susirasti komandos narių. Tai labai svarbu, tai motyvuoja, yra su kuo pasidalinti, aptarti kažkokį sportinį judesį, kuris nesigauna. Tada kolegos ir treneriai gali patarti, kaip jį atlikti. Visgi sporto kolegų patarimas yra kitoks, nes jie taip pat per visus etapus praėjo, kaip ir aš, nuo nulio iki tobulėjimo. Svarbus jų paskatinimas, kad tai normalu, aš ir pats praėjau…
- Koks yra Tavo didžiausias „CrossFit“ pasiekimas iki šiol, kuriuo didžiuojiesi ir džiaugiesi?
- Džiaugiuosi, kad atradau savo sporto partnerę, kolegę Gabrielę ir džiaugiuosi, kad ji mane skatina dalyvauti varžybose. Ar tai būtų „CrossFit Open“ varžybos, ar kitos komandinės varžybos Lietuvoje. Vienas iš pasiekimų, kuris man buvo labai įdomus – dalyvavimas „CrossFit Open“ varžybose. Pamenu, kad nemokėjau toes-to-bar (kojų pakėlimas prie skersino) pratimo ir ryte prieš varžybas, WOD’o metu, galvojau pabandysiu, gal netyčia moku, niekada nedariau. Ir man pavyko.
- Kokia Tavo mėgstamiausia daina ar muzika, kurią tu norėtum girdėti treniruočių metu?
- Treniruočių metu man patinka agresyvesnė muzika, bet su rimtesniu ritmu. Lyriškos dainos labai sulėtina pratimų ritmą. Jei intensyvesnis ritmas, galima taikyti ir pratimus daryti ritmingai. O jeigu jis dar agresyvesnis, greitesnis, pratimas greičiau pasidaro.
- Norėtum būti drakonu ar turėti drakoną?
- (juokiasi) Pagalvojau, kad norėčiau turėti drakoną.
- Jeigu žinotum, kad nėra grėsmės susižeisti, kokį iššūkį norėtum sau mesti?
- Iš tikrųjų, norėčiau iššokti su parašiutu. Žinau, kad saugu, bet suprantu, kad iššokusi, matyt, užsimerkčiau, bet paskui gi pagalvoju, kad viso grožio nematyčiau.