Tobulink irklavimo techniką specialiame „Brasa CrossFit“ kurse

Irklavimas – olimpinė sporto šaka, kuri stipriai įleido šaknis ir į „CrossFit“ treniruočių programą. Įkvėptas lietuvių pergalės pasaulio čempionate ir noro dalintis savo patirtimi ir žiniomis, kaip patobulinti irklavimo techniką, greičiau įveikti 2000 metrų distanciją ir pagerinti organizmo funkcinę veiklą, parengiau jums išskirtinį irklavimo kursą.

Pažintis su irklavimu

Mano irklavimo karjera prasidėjo… bažnyčioje. Ten sutikau savo trenerį ir jis mane pakvietė į treniruotes. Atvykęs į irklavimo bazę susipažinau su visa naudojama įranga, irklavimo technika ir kitomis subtilybėmis. Deja, visas iš anksto galvoje susikurtas vaizdas apsivertė aukštyn kojomis – pasirodo, irkluoja žmonės nugara, naudoja specialius batus, nuo sėdynės labai skauda sėdmenis, o ta valtis visai nestabili ir dar galima išvirsti…

Tačiau ši sporto šaka man suteikia neapsakomai gerus jausmus. Visų pirma, tai vienybės su gamta jausmas. Atrodo, kad atsistūmus valtele nuo tiltelio, krante lieka visi darbai, problemos ir amžinas skubėjimas nuveikti daugiau. Irklavimas nemėgsta lėkimo stačia galva pirmyn, neapgalvotų veiksmų, o apdovanoja kantrius, išmintingus atletus.

Šaltuoju metų laiku visi irkluotojai perkelia treniruotes į sales ir persėda ant „Concept2“ irklavimo įrenginių. Čia irklavimo technikos principas išlieka tas pats, tik vaizdų įdomių aplinkui mažiau. 🙂 Mano pirmoji patirtis su irklavimo įrenginiu buvo įsimintina. Pamenu, irklavau 20 min. maksimaliam metrų skaičiui, o pasibaigus laikui maniau, kad tai mano paskutinis kartas, kai aš treniruojuosi su šia „velnio mašina“. Na, bet šiems pažadams nebuvo lemta išsipildyti – po kurio laiko 20 minučių atkarpa tapo smagia treniruote, jau galėjau irkluoti greičiau, atsistatyti lengviau. Augo metrų skaičius, mažėjo vidutinis 500 metrų įveikimo greitis, o aš pats prasibroviau į šalies rinktinės gretas.

Ko išmoksite kurso metu?

Irklavimo kurso metu išmoksite startukų – išėjimų, irkluosime dvigubas distancijas, po kurių psichologiškai lengviau bus įveikti trumpas atkarpas. Kelis kartus įveiksime ilgo nuotolio distancijas su tikslu pagerinti organizmo funkcinę veiklą – tai vienas iš būdų tobulinti irklavimo techniką.

Neabejoju, kad šio kurso metu jūs sustiprėsite fiziškai ir psichologiškai, išsikelsite sau naujus tikslus ir nusibrėšite aukštesnes savo fizinių galimybių ribas, išmoksite efektyviau planuoti jėgas treniruotėse. Tai kursas skirtas ne tik išmokti efektyviai irkluoti, bet ir geriau pažinti save ir suprasti, kad galite atlikti daug daugiau. Irklavimo kursas susidės iš 16 treniruočių, po dvi savaitines treniruotes. Kurso pabaigą vainikuos smagios varžybos.

Irklavimas vyks: Brasa CrossFit, Žirmūnų g. 68, Vilnius

Grupės: 8 savaites, antradieniais ir ketvirtadieniais 20:15, nuo Sausio 30 d.

Treniruotės vyks:

2018 m. Sausio 30 d. 20:15

2018 m. Vasario 1 d. 20:15

2018 m. Vasario 6 d. 20:15

2018 m. Vasario 8 d. 20:15

2018 m. Vasario 13 d. 20:15

2018 m. Vasario 15 d. 20:15

2018 m. Vasario 20 d. 20:15

2018 m. Vasario 22 d. 20:15

2018 m. Vasario 27 d. 20:15

2018 m. Kovo 1 d. 20:15

2018 m. Kovo 6 d. 20:15

2018 m. Kovo 8 d. 20:15

2018 m. Kovo 13 d. 20:15

2018 m. Kovo 15 d. 20:15

Paskubėkite registruotis, nes vietų skaičius ribotas! 

Irklavimas „CrossFit“ treniruotėse

Dirbdamas treneriu pastebėjau, kad daugiausiai „CrossFit“ treniruočių metu atletams tenka įveikti sprinto distancijas arba vidutinio nuotolio distancijas, o savo rezultatus testuojame 500 m, 1000 m, 2000 m distancijose.

Bet kokią irklavimo distanciją galima skirstyti į tris dalis:

  1. Startas ir išeinamieji yriai
  2. Distancinė arba pagrindinė dalis
  3. Finišas

Pažiūrėkime, kaip atrodytų į minėtas dalis padalinta populiari 2000 metrų distancija. Visų pirma, ją irkluojant ant „Concept2” treniruoklio, svarbu išlaikyti tolygumą: kiekvienas yris turi būti kuo panašesnis į praėjusį, taip organizmas lengviau prisitaiko prie krūvio.

Pirmoji dalis – startas ir išeinamieji yriai. Startas susideda iš šešių yrių ir trunka iki 6 sekundžių. Jo metu tempas būna didesnis nei 45 yriai per minutę, po kiekvieno yrio rankenėlė nukeliauja vis didesnį kelią.

Po starto svarbu sklandžiai pereiti į išeinamuosius yrius. Išėjimo metu tempas krenta keliais yriais, pats yris ilgėja ir greitis yra kompensuojamas didesniu jėgos proveržiu. Šio etapo metu yra labai svarbus užsidengimas (rankenėlės nustūmimas iki kelių). Išėjimo etapas dažniausiai trunka apie 250–350 metrų.

Distancinė arba pagrindinė dalis – ilgiausiai trunkantis etapas. Dažnu atveju šioje distancijos dalyje darbas iš aerobinio pereina į anaerobinį, pradeda kauptis pieno rūgštis, o sunkiausias darbas pasitinka ties 1000 metrų atžyma. Čia naudinga padaryti 10–15 yrių pagreitėjimą ir išlaikyti tą patį yrių vidurkį, po jo atsiranda „antrasis kvėpavimas“. Pagrindinės dalies tempas svyruoja apie 32–36 yrių/minutę.

Ir pagaliau – finišas, arba paskutiniai 250 metrų – esant poreikiui atletas gali pradėti finišuoti anksčiau. Čia fiksuojamas maksimalus yrio ir galios santykis, atletas stengiasi pasigerinti savo vidutinį 500 metrų greitį, vyksta anaerobinis darbas.

Kitose distancijose etapų skirstymo principas išlieka panašus, tik vienos dalys ilgėja, kitos sutrumpėja ar visai išnyksta.

Treniruotes ves buvęs profesionalus irkluotojas Žilvinas Barakauskas. Žilvinas buvo Lietuvos  jaunių ir jaunimo irklavimo rinktinės narys. Pasiekimai: Europos Jaunių čempionatas (9 vieta), Pasaulio Jaunių čempionate (18 vieta), 2014 m. Baltijos šalių čempionas, 2014 m. „Gintariniai irklai“ tarptautinė regata ( 2 vieta).

Autorius: Žilvinas Barakauskas