Brasa CrossFit“ atletas Donatas: anksčiau bėgimas „iškirsdavo“, dabar galiu nubėgti ir 20 kilometrų

Donatas „Brasa CrossFit“ duris pravėrė tik šių metų vasarį. Po septynių mėnesių reguliariai sportuojantis Donatas džiaugiasi pasiekimais ir žvelgia į naujus tikslus „CrossFit“ treniruotėse.

Kokia buvo Tavo ankstesnė patirtis sporte?

 • Kaip ir dauguma žmonių, paauglystėje išbandžiau įvairių, vadinamųjų ekstremalių, sportų: važinėjau riedučiais, riedlente, „parkour‘inau“, lankiau laipiojimo uolomis treniruotes. Kadangi tai buvo laikai kai internete nebuvo tiek daug informacijos, o šalyje nebuvo ir tokių būrelių ar specializuotų sporto klubų – su draugais mokindavomės viską patys. Kažkokių didelių pasiekimų šiose srityse neturėjau, bet vieną kitą triuką padaryti galėjau. Vėliau gydytojai klaidingai konstatavo problemas kelyje – dėl augimo diagnozavo osteochondropatiją, tad su tuo ir baigėsi visi sportavimai. Dabar jau aišku, kad tai buvo klasikinis „runners knee“ atvejis, kuris netrukdo sportuoti – olimpiečiu jau netapsiu, bet daug ir stipriai sportuoti – galiu.

 

 • Ar turėjai kokių tikslų, kai pradėjai lankyti „Brasa CrossFit“?
 • Pačią pirmą dieną sakiau, kad noriu „six-pack‘o“. Iš tiesų tai tik metafora geriausiai savo fizinei formai, kuriai „six-pack‘as“ nėra būtinas. Prieš pradėdamas lankyti „CrossFit“, šiek tiek keliavau – magistro studijų metu atlikau mainų semestrus Lisabonoje ir Stambule. Fizinė forma tuo metu nebuvo prioritetas, todėl priaugau šiek tiek svorio. Kadangi turiu sukaupęs minimalių žinių apie mitybą, žinojau, kaip galima nereikalingo svorio atsikratyti, tačiau norėjau „prašokti“ šią stadiją ir iškart pasiekti gerą fizinę formą.

 

 • Kokių rezultatų pavyko pasiekti sportuojant?
 • Kalbant skaičiais: -20 kg svorio, kūno riebalų procentas nukritęs nuo 20% iki žemiau nei 8%. Minimaliai išryškintas „six-pack‘as“. Kitus rodiklius šiek tiek sunkiau išmatuoti, bet tikrai stipriai išaugusi jėga, padidėjęs lankstumas ir ištvermė. Pradėjus treniruotes kardio buvo mano silpniausia vieta: bėgimas „iškirsdavo“, o dabar galiu nubėgti 20 kilometrų be problemų standartišku tempu.
 • Ar esi patenkintas savo pasiektais rezultatais?
 • Man svarbu ne vien rezultatas, bet ir kaip jį pasiekiu. Nors treniruotės ir sunkios, nė vienos nebuvo nuobodžios. Mane nuo vaikystės traukė kelionės ir nuotykiai, tai atspindi ir paauglystėje pasirinktos sporto šakos. „CrossFit“ smagus tuo, kad kiekvienos treniruotės pagrindinė sudedamoji dalis – Workout of The Day (WOD) – yra vis kitokia, tai yra tarsi mažas naujas nuotykis ir mažas iššūkis sau pačiam.

 

 • Kada pradėjai sportuoti „Brasa CrossFit“?
 • Į pirmąją įvadinę treniruotę klube atėjau vasario viduryje. Situacija buvo liūdnoka, dabar smagu prisiminti.

 

 • Kiek kartų per savaitę sportuoji?
 • Stengdavausi sportuoti bent keturis kartus per savaitę, tačiau prie tikslaus skaičiaus neprisirišau. „Brasa Crossfit“ pasirinkau dėl to, kad už racionalią kainą yra abonementas, kaip ir daugelyje kitų „CrossFit“ klubų pasaulyje, leidžiantis per mėnesį ateiti neribotą kiekį kartų. Todėl neturi būtinai susiskaičiuoti, kurią savaitės dieną eisi. Jeigu vieną savaitę nueisi tris kartus – pasaulis nesugrius, jeigu „paspausi“ ir nueisi penkis kartus – rankos nenukris.

 

 • Kaip dabar atrodo Tavo mityba?
 • Šito klausimo sulaukiu labai dažnai. Jokių dietų nesilaikau. Valgau subalansuotai, šiek tiek vengiu cukraus, bet nevengiu proteino batonėlių. Jei žmonės laikosi kažkokios dietos– ar tai būtų gausi angliavandenių, ar Keto, ar Atkinsono, ar tiesiog kalorijų skaičiavimas – svarbu galvoti apie ilgalaikę perspektyvą ir pastovumą. Jei jūs pasirinksit metodą, dėl kurio numesit greitai 5 kg, bet po to priaugsite 8 kg, tai bus vienas žingsnis į priekį ir du atgal. Dėl to dažnai žmonės numeta svorio tik trumpam laikotarpiui, nes neapgalvoja ilgalaikiškumo. Jei manot, kad galite kažkurios vienos specifinės dietos laikytis visą laiką – pirmyn, jei ne – galbūt verta paieškoti kažko kito atsižvelgiant į ilgalaikiškumo faktorių.

 

 • Ką galėtum patarti žmonėms, kurie nori pasiekti savo tikslų?
 • Gyvenimas tuo ir unikalus, kad kai kuriuos dalykus kiekvienas žmogus turi išsiaiškinti pats. Bet supaprastinus – nebijoti pradėti.

 

 • Kokie dabartiniai Tavo tikslai?
 • Mano politinės pažiūros ir pasaulėžiūra yra liberalios, manau, kad žmonės turi teisę gyventi taip, kaip nori, kol tai tiesiogiai nekenkia kitiems. Turiu tikslą toliau skleisti liberalias idėjas Lietuvoje. „CrossFit“ tikslai paprastesni – užsibrėžiau padaryti pirmą „muscle-up“, o pavasarį „Murph“ iššūkį atlikti be jokių pagalbinių gumų prisitraukimams ir kitų palengvintų pratimų variantų.