Pusantrų metų „Brasa CrossFit“ box’e sportuojanti Gabrielė Sasnauskaitė-Janulevičienė „CrossFit“ atrado dėl gydytojo nurodymų, o šiemet įveikė ir pirmąjį savo „Open“. „Brasa“ treneriai įvertino vis gerėjančius atletės rezultatus ir paprašė Gabrielės pasidalinti savo „CrossFit“ istorija.

– Ką veiki už box’o sienų?

– Esu dviejų vaikų mama, taip pat turiu savo verslą, kuriuo rūpinuosi nuo 2008 metų drauge  su kolegėmis. Kai pasikeitė mano gyvenimo aplinkybės ir atsirado šiek tiek daugiau laisvo laiko, galėjau grįžti prie savo hobių. Taip grįžau prie teniso, kurį vaikystėje esu žaidusi. Po truputėlį didinau apimtis, dalyvavau vis daugiau turnyrų, bet padaugėjo ir traumų. Jų nebuvo daug, bet jos pradėjo erzinti.

– Ar tuo metu ir pradėjai „CrossFit“ treniruotes?

– Taip, dėl traumų teniso korte kreipiausi į gydytoją, kuris man išrašė „receptą“ – dvi fizinio parengimo treniruotės per savaitę. O „Brasa CrossFit“ klubas buvo pakeliui ir spontaniškai atsirado vietoje ir laiku. Prieš ateidama peržiūrėjau „Brasos“ puslapį, radau tuos pratimus, kurie man iš tikrųjų atrodė tinkamiausi teniso parengimui. Tai yra šuoliukai ant dėžės, „wall ball“, kiti pratimai su šuoliais. Nusprendžiau, kad reikia pabandyti, tiesiog atėjau į klubą ir tikrai radau, ko ieškojau.

– Kokia buvo tavo „CrossFit“ pradžia?

– Pirmą kartą „Brasa“ klube apsilankiau 2015 metų lapkritį, praėjau pradmenis. Pirmieji apsilankymai buvo pakankamai nedrąsūs, gal po du kartus per savaitę. Bent jau taip man tuo metu atrodė, kad tiek galiu skirti laiko sportui. Vėliau treniruočių kiekis per savaitę didėjo, kai kada būna ir keturios, ir penkios. Negaliu sakyti, kad prognozuoju, kiek tų treniruočių bus, bet kaip jaučiu, kiek per tą savaitę noriu, tiek ir sportuoju.

– Kurio tipo treniruotes renkiesi?

– Pusantrų metų klube buvo labai įvairūs, patirtys buvo labai skirtingos. Rinkausi ne tik „CrossFit“ treniruotes, jėgos treniruotes, bet ir „BC Fit“ treniruotes arba ištvermės „Endurance“ treniruotes. Kaip minėjau, kurį laiką laikiau „CrossFit“ savo sportinio parengimo priemone pagrindiniam hobiui – teniso žaidimui. Bet ilgainiui supratau, kad tai yra du vienas kitam visiškai neprieštaraujantys dalykai. Netgi atvirkščiai, papildantys.

– Ar pavyko sumažinti traumų kiekį kai žaidi tenisą?

– Sportuodama „CrossFit“ tikrai nemažinu savo hobio apimties – toliau aktyviai žaidžiu tenisą. Tikrai pajaučiau, kad dabar esu ir stipresnė, ir greitesnė, ir rezultatai žymiai geresni, ir laimiu daugiau įvairiausių turnyrų. Ir pasitenkinimas yra žymiai didesnis dėl įdėto darbo ir pasiekto rezultato. Be to, asmeniškai jaučiu, kad gyvenime esu žymiai žvalesnė, lankstesnė ir lengviau susidoroju su įvairiais stresais ar kitomis aplinkybėmis, kur anksčiau galbūt nebūčiau buvusi tokia lanksti.

Gabrielė teniso korte.

– Kokia tavo įsimintiniausia patirtis „CrossFit“ box’e?

– Šių metų „CrossFit Open“ turnyras, kuriame dalyvavau pirmą kartą, buvo lyg ta vyšnaitė ant „CrossFit“ treniruočių torto, kurio skonis nesikeičia, bet patrauklumas tikrai didėja. Esu žmogus, kuriam patinka varžybos, savęs patikrinimas jų metu. Kai sužinojau apie „Open“, man užtruko gal tris sekundes pagalvoti ir nuspręsti, kad dalyvausiu. Ir būtent patirtis per tas penkias savaites ir užduotys, kurias turėjom atlikti, buvo pati įsimintiniausia.

Labai patiko, kad „Brasa“ bendruomenė draugiškai reagavo į „Open“ varžybų organizavimą: ir treneriai, ir atletai rinkosi kiekvieną šeštadienį į tam skirtas treniruotes, vieni kitus palaikė. Ėjom kaip į šventę ir drauge visi turnyrą išgyvenom.

CrossFit Open 2017, 17.5

– Kuo tau išsiskiria „Brasa CrossFit“ klubas?

– Visų pirma, tai čia yra savotiška namų, jaukumo atmosfera, visada jautiesi patogiai. Grupėse dirbdame iki dešimt, penkiolikos žmonių, niekada nejaučiu per daug įtampos, tikrai gali tikėtis sulaukti komentarų iš trenerio, pataisymų dėl savo technikos, paraginimų iš draugų. „Brasa CrossFit“ box’e susidraugavau ir radau naujų žmonių, su kuriais malonu pasikalbėti apie įvairias problemas ar klausimus, kylančius po treniruotės.

Taip pat džiaugiuosi, kad čia yra labai palaikantys treneriai. Jaučiu, kad net jeigu esu visai kitam salės gale, ir jei kažką blogai padarysiu, tai treneris tikrai pastebės, pataisys ar  patars. Ir tai bus padaryta neįkyriai, ne per prievartą, o tos pastabos tikrai bus labai laiku ir vietoje. Labai jiems ačiū už kantrybę. 🙂

– Ką patartum norintiems, bet nedrįstantiems užsukti į „Brasa CrossFit“?

– Smalsaujantiems neturiu vieno recepto. Bet apie vieną žmonių grupę aš tikrai galėčiau pasakyti – apie moteris. Žinau, kad moterys nedrąsiai reaguoja į sunkesnius svorius ar didesnį krūvį. Žinau, kad moterys savo galvose nešiojasi daug demonų: aš esu per stora, ar per liekna, ar kūno dalys ne taip atrodo. Bet aš tikrai siūlau supakuoti tuos demonus į indelį nuo uogienės, atiduoti savo nemėgstamiausiai kaimynei ir ateiti į „CrossFit“.