Vasaris ir kovas – magiški mėnesiai visai pasaulinei „CrossFit“ bendruomenei. Tai „CrossFit Open“ metas – varžybų, kuriose gali dalyvauti kiekvienas „CrossFit“ atletas ir kai gali tiesiogiai pajusti, ką reiškia būti globalios „CrossFit“ bendruomenės dalimi. Šis įrašas yra priminimas visiems, kad registracija į „Open 2017“ atsidaro rytoj, sausio 12-ąją.

Kas yra „CrossFit Open“? Nieko negirdėjusiems trumpas pristatymas skambėtų taip: „CrossFit Open“ – tai penkių savaičių, penkių rungčių (WOD) varžybos, kuriose gali dalyvauti kiekvienas norintis. Dalyvavimas vyksta paprastai – kiekvieną savaitę paskelbiama nauja rungtis (dažniausiai ji nuskamba iš „CrossFit Games“ organizatoriaus Dave Castro lūpų), kurią reikia atlikti ir užfiksuotą geriausią rezultatą pateikti į oficialią „Open“ svetainę. Tikrai paprasta, bet kartu ir ypatinga, nes visas penkias savaites visi „crossfiteriai“ pasaulyje (nuo čempiono Mat Fraser iki mokytojos Ispanijoje), atrodo, kvėpuoja tuo pačiu ritmu, internete nesiliauja diskusijos, kokią strategiją pasirinkti atliekant rungtį, pilna nuotraukų ar video, fiksuojančių PR (youtube: first muscle up Open), ar spėlionių, koks bus kitos savaitės WOD’as. „CrossFit Open“ taip pat yra pirmasis atrankos etapas į „CrossFit Games“ varžybas, sezono pradžia. Praėjusiais metais „Open“ dalyvio mokestis siekė 20 JAV dolerių.

Pritaikyta kiekvienam

Jei nuogąstaujate, kad „Open“ rungtys jums bus per sunkios ir neįveikiamos, skubu nuraminti – organizatoriai pateikia kelias skirtingas vienos rungties versijas: Rx’d skirta pajėgiausiems atletams, Scaled – supaprastinta versija „mirtingiesiems“ (įskaitant ir įrašo autorių), vyresniems atletams – Masters (Scaled Masters) ir paaugliams. Geriausiai versijų skirtumą atvaizduoja praėjusių metų 16.1 rungties paskelbimas, kurio metu ją atliko elitinės atletės Chyna Cho bei Emily Abbott. Greta jų Scaled treniruotės versiją savo tempu įveikė paprasti darbuotojai iš „Western Digital“ bendrovės. Ar kokioje kitoje sporto šakoje matėte tokią galimybę petys į petį sportuoti tiek profesionalams, tiek paprastiems mėgėjams?

Iš viso praėjusiais metais „CrossFit Open“ varžybose užsiregistravo 324307 dalyviai iš 175 šalių (taip, įskaitant ir Lietuvą). Net neabejojama, kad šiemet dalyvavimo rezultatai bus vėl pagerinti ir tikriausiai vėl lyderiaus Europa.

Oficialiose „CrossFit Games“ socialinių tinklų „Facebook“ar „Instagram“ paskyrose jau galite stebėti ir atgalinį laiko skaičiuotuvą, kuris primins, kiek dienų dar liko iki „Open“. Pernai „Open“ metu buvo pabrėžiama pasaulinė crossfiterių bendruomenė, rungtys buvo skelbiamos iš įvairiausių pasaulio kampelių. Šiemet „Open“ žinutė labai paprasta ir pabrėžia, kad „Open“ gali dalyvauti kiekvienas. Na, gal yra užuominų ir į supermenus, slepiančius ypatingą aprangą po darbiniu kostiumu? 🙂

„Open“ varžybos įtrauks ir „Brasa“ bendruomenę

Kaip ir praėjusiais metais, „Brasa CrossFit“ sportuojantys rinksis į „Open“ rungtis – užfiksuosime savo geriausius rezultatus ir palaikysime vienas kitą. Dar kartą prisiminkime – rytoj prasideda registracija į „Open 2017“, o pirmosios rungties paskelbimo lauksime vasario 23 dieną. Pasižymėkime kalendorius.

P.S. kadangi rungtyse reikalingas teisėjas, kuris dažnai būna drauge sportuojantis atletas, „CrossFit“ atstovai dar kviesdami į 2014-ųjų „Open“ su humoru priminė apie „bičiuliškus“ pakartojimų skaičiavimus. BRO-REP 😀