Savaitgalį Lengvosios atletikos manieže Vilniuje įvyko antrasis kasmetinis Lietuvos atvirojo CrossFit turnyro Lithuanian Throwdown 2016 finalas. Įveikę keturias rungtis turnyro vyrų klasėje triumfavo klaipėdietis Paulius Brilinga, o moterų – atletė iš Vokietijos Indra Abdurahmanova.

Finalo metu dalyviai turėjo atlikti keturias CrossFit rungtis, kurias sužinojo tik tą pačią finalo dieną. Tai įprastas CrossFit varžybų formatas – tokiu būdu patikrinamas sportininkų gebėjimas prisitaikyti ir parodyti savo atletiškumą kintančiose sąlygose.

CrossFit rungtys susideda iš įvairių svorio kėlimo, ištvermės ar gimnastikos pratimų. Pavyzdžiui, antroje rungtyje atletai turėjo per nurodytą laiko tarpą pakelti didžiausią svorį rovimo veiksmu ir padaryti su juo pritūpimą laikant svorį virš galvos. Tuo tarpu trečioje rungtyje CrossFit sportininkai per 12 min. turėjo kuo daugiau kartų pakartoti šių pratimų komplektą: 25 dvigubi šuoliukai su šokdyne, 25 kojų pakėlimai kabant ant skersinio ir 25 kimštinio svorio kamuolio (en. „wallball) metimai į nurodytą aukštį.

Lithuanian Throwdown 2016 vyrų klasėje šiemet triumfavo Paulius Brilinga prieš metus finale likęs antras. P.Brilinga net dvejose rungtyse užėmė pirmą vietą. Antrą vietą užėmė ukrainietis Anton Galaguz, trečią – vilnietis Tadas Gudžiauskas. Iš viso turnyro finale dalyvavo atletai net iš 8 šalių.

Moterų klasėje, kurioje varžėsi dešimt atlečių, nugalėjo Indra Abdurahmanova iš CrossFit Wuppertal Germany“ klubo. Antrą ir trečią vietas pasidalino italė Chiara Rota ir lietuvė Justina Rybakovaitė.

Komandinėje įskaitoje, kuriose rungėsi komandos sudarytos iš dviejų vyrų ir dviejų moterų, nugalėjo komanda iš Latvijos „Blood wolves“, net trijose iš keturių rungčių parodžiusi geriausią rezultatą. Antri liko komanda iš Vilniaus F4, atstovaujantys Brasa CrossFit klubą, trečioji vieta atiteko klaipėdiečiams iš „K-1 akademija“ klubo.

Lithuanian Throwdown turnyrą organizuoja didžiausias CrossFit klubas Lietuvoje Brasa CrossFit. Šiemet Lithuanian Throwdown turnyras tapo ne tik didesniu – persikėlėme į erdvų maniežą, bet pritraukėme ir gausų žiūrovų būrį. Tai rodo, kad dėmesio susilaukia ir CrossFit treniruotės, ir varžybos. Tiesa, du iš trijų pagrindinių trofėjų šiemet iškeliavo į užsienį – tai motyvuoja pasitempti atletus iš Lietuvos“, – sakė Paulius Jurėnas, „Brasa CrossFit“ įkūrėjas ir vyriausias treneris. Dėl prizinių vietų kovojo atletai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Italijos, Vokietijos, Ukrainos ir kitų šalių.

Dalyvauti Lithuanian Throwdown turnyro atrankoje gali visi norintys – reikia atlikti ir nufilmuoti organizatorių pateiktas rungtis. Šiemet atrankoje į finalą dalyvavo 53 vyrai, 16 moterų ir 26 komandos. Į finalą pateko 24 vyrai, 10 moterų ir 8 komandos. Komandą sudarė du vyrai ir dvi moterys.