Lietuviams Mančesteris siejasi su futbolu. O man šis Didžiosios Britanijos miestas įsimins ir tuo, kad jame pradėjau CrossFit turizmą – pirmą kartą aplankiau box’ą besisvečiuodamas kitoje šalyje.

Kai prieš išvyką domėjausi, kurį CrossFit box’ą verta išbandyti Mančesteryje, Paulius rekomendavo atkreipti dėmesį į box’ą „Train“. Jo bendra-savininkė – 2013 CrossFit Games laimėtoja ir 2015 CrossFit Liftoff nugalėtoja Sam Briggs. Sudomino – “na kaip ir kur gi tie elitiniai atletai pluša?”.

Smalsumas yra, o toliau jau – detalės. Prieš vykdamas į Mančesterį perspėjau apie savo planus anglus el.laišku, šie maloniai pakvietė atvykti ir nurodė, kuriuo metu vyksta klasikinio CrossFit WOD’ai. Pasirinkau rytinę treniruotę nuo 8 ryto, grynai dėl logistinių sumetimų – pavežėjo draugai, vykę į darbą.

Iš išorės (ir vidaus) „Train“ klubas tikras box’as – kampuota, juoda dėžutė, stūkstanti industrinio rajono pakraštyje. Rodyklės ant langų primygtinai rodo, kur reikės lieti prakaitą.

Įžengusį į box’o vidų mane pasitiko priimamasis – kavinė ir… atletų drabužiai tiesiai primamajame. Taip, be jokių skrupulų visi atėję persirengia tiesiog priimamajame. Tiesa, tai atrodo daro tiesiog iš patogumo, nes box’as turi ir normalias rūbines antrame aukšte.

Pasilabinau su administratore-trenere Christina, sumokėjau 10 svarų už apsilankymą, pasidėjau daiktus ir pradėjau laukti savo WOD laiko. Smalsiai įkišau galvą ir pažiūrėjau bebaigiančius 7 valandos ryto treniruotę – burpees ir DU. Jokio stebuklo.

Nuo 8 valandos WOD’ą pradėjome šešiese, o treniruotę vedė Craig Massey. Žemiau WOD planas, o įdomiausias treniruotės iššūkis buvo, kad teko daryti ne po penkis, o po septynis pratimų pakartojimus. Atrodo – penki būtų pats tas, o va septyni jau stumia ribą.

Treneris ir drauge sportuojantys atletai buvo labai draugiški – ragino vieni kitus laikytis aktyviame WOD’e, o du kiti klubo treneriai, darę WOD’ą su mumis, nevengė vienas kitam ir mažų iššūkių duoti – “lažinamės, kad aš pirmas šitam raunde DU padarysiu??” Pralaimėjęs lažybas išskirtiniu šiaurietišku anglišku akcentu linksmai keiksnojo užkliuvusią šokdynę..

Po WOD’o – tempimo pratimai savarankiškai, bendra nuotrauka su treneriu. Apibendrinant – Mančesterio box’as paliko labai gerą įspūdį, rekomenduoju, jei tik vizituosite šitame mieste. O jei klausite, ar labai skiriasi elitinių atletų box’as – žinokit, pastebėjau, kad skersiniai ten surudyję. Bet taip pat galiu garantuoti, kad tai nuo prakaito. 😉