Kai kas „Brasa“ atletą Valdemar Mincevič priskirtų meistrų (master) kategorijai, bet tai vienas iš nuolatinių „Brasa CrossFit“ atletų, treniruotes žiemą lankantis bent penkis kartus per savaitę. Nuo vaikystės sportuojantis Valdemaras „CrossFit“ treniruočių dėka pagerino savo slidinėjimo rezultatus ir vardina kitus sporto privalumus.

– Kokia buvo Tavo pažinties su „CrossFit“ pradžia?

„CrossFit“ pradėjau sportuoti prieš metus. Pažintis buvo atsitiktinė – buvau užsienyje, ėjau gatve ir žiūriu, kažkokie vaikinai šokinėja ant dėžių, laipioja virvėmis. Man kaip sportuojančiam pasirodė įdomu išbandyti, buvo pirma bandomoji treniruotė. Supratau, kad ne toks paprastas tas šokinėjamas ant dėžių, o reikia tikrai dirbti. Tuomet grįžau į Vilnių, radau „Brasa CrossFit“ klubą, man čia patiko. Čia jaučiasi draugiška, šeimyninė aplinka, visi visus pažįsta, palaiko.

– Ar sportuoji ką be „CrossFit“ treniruočių?

Sportuoju nuo vaikystės, nes pasirinkimo neturėjau – tėtis buvo fizinio lavinimo mokytojas. Tuomet dar žiemos buvo geresnės, todėl pasirinkau slidinėjimą, biatloną. Dabar dažniau renkuosi tik slidinėjimą lygumų slidėmis. Savo malonumui dar kartais dalyvauju ir slidinėjimo varžybose.

Vasarą „CrossFit“ treniruotes lankau tris kartus per savaitę, renkuosi ir krosą pabėgioti. Rudenį treniruočių kiekis didėja – mažiausiai penki kartai per savaitę. O žiemą – po dvi treniruotes per dieną: slidinėjimas ir „CrossFit“ treniruotės.

– Ar „CrossFit“ treniruotės turėjo įtakos slidinėjimui?

Šiemet jau aštuntą kartą dalyvavau slidinėjimo maratone Lenkijoje. „CrossFit“ treniruočių įtaka didelė – pagerėjo bendras fizinis pasiruošimas, taip pat ir galutinis rezultatas. Varžybose startuoja apie 2000 dalyvių, šiemet buvau 362-as. Mano rezultatas šiemet pagerėjo 30-čia vietų. Ne tiek daug slidinėjau, o žymiai daugiau dėmesio skyriau „CrossFit’ui“ ir tai padėjo.

– Kaip tai pasijautė varžybų trasoje?

Pastebėjau, kad žymiai greičiau galiu atsistatyti. Pavyzdžiui, anksčiau dalyvaudamas slidinėjimo varžybose jaučiau, kad važiuojant į kalniuką jėgas buvo sunku atgauti. O dabar savijauta kaip per „CrossFit“ treniruotę – 10-15 sekundžių ir jau gali kvėpuoti.

Dar į vieną dalyką atkreipiau dėmesį – kiek teko dalyvauti slidinėjimo ar biatlono varžybose, ten dalyviai yra konkurentai, o „CrossFit“ treniruotėse mes čia tiesiog draugai. Labiau jauti palaikymą, paraginimą.

– Kur dar norėtum tobulėti „CrossFit“ sporte?

Kol kas galiu pasakyti, kad man trūksta technikos. Pavyzdžiui, darant pratimus su štanga, jie ne tik nuo jėgos priklauso, bet daug ką lemia technika. Tai mano tikslas pirma gerai išmokti technikos, manau, kad per tuos metus tikrai patobulėjau.

Turiu ir konkrečių tikslų, pavyzdžiui, 5 kilogramais pagerinti deadlifto (liet. mirties traukos)   rezultatą iki 170 kg, susidraugauti su šokdyne, išmokti doubleunderius (liet. dvigubus šuoliukus su šokdyne) – tokie žemiški tikslai.

– Ką patartum planuojantiems pirmą kartą apsilankyti „Brasa CrossFit“ treniruotėse?

Tikrai verta ateiti, nes sportas daug ką pakeičia. Atsiras naujų draugų, o sportuot nereikia bijoti ar gėdintis savo formos – visi darome tą patį, kiekvienas siekia savo rezultatų. Iki tol nemokėjau su svoriais elgtis visai, o per metus pajudėjau į priekį. Visi pradedam nuo nulio, gal kas galvoja, kad sportas tik jaunimui, bet kiekvienas atranda savo ir visiems „CrossFit“ yra prieinamas.