Pradėjęs reguliariai sportuoti CrossFit nejučiomis pagauni save ieškantį bet kokios informacijos apie atletus ar šios “religijos” istoriją. Kai išsenka oficialūs “YouTube” kanalai, o visi elitiniai atletai ir box’ai jau “užsekti” “Instagramoj”, atsisuki ir į senamadišką informacijos formą – knygas. Prisipažinsiu – į rankas paėmęs J.C.Herz knygą “Learning to breathe fire: the rise of CrossFit and the primal future of fitness” tikrai nenusivyliau.

Jei paklaustumėte, apie ką ši knyga, apibūdinčiau taip – “mišrainė apie viską, kas susiję su CrossFit”. Vienas knygos skyrius nagrinės CrossFit ištakas, o kitas jau seks “Rogue” prekės ženklo pakilimą, ar CrossFit Games užkulisius. Perskaitę knygą sužinosite ir kaip pasikeitė “Reebok” prekės ženklas, užsikrėtęs CrossFit virusu, kiek kainuoja būti oficialiu CrossFit box’u ir kodėl kai kurie atletai atsisako net po sunkiausios treniruotės gultis ant nugaros.  Kaip ir sakiau – apie viską, bet vardiklis bendras – CrossFit.

Ši knyga pilna ir pasakojimų apie CrossFit bendruomenę ir jos jėgą: nuo CrossFit bendradarbiavimo su kariais iki labdaros renginių skirtų padėti sergančiam box’o nariui. Skaitant šias įkvepiančias istorijas neretai grįždavo ir atsiminimai iš Brasa CrossFit renginių – džiugu, kad tokia dvasia, kuri jungia sportą ir žmogiškas vertybės yra ir mūsų box’e. Dar mums beliko tik užgyventi gražių kelis metus siekiančių tradicijų, kurios ateina su laiku.

Neabejotinai ši knyga išplėtė mano CrossFit žodyną (kas yra globo-gym? Ir kodėl jie pasmerkti būti fitneso paraštėse?), pridėjo kelis negirdėtus gandus ir netikėtus faktus (Jason Khalipa (tuomet dar kultūristas) prisitraukimus pradėjo nuo “jumping pull-ups” – jis irgi žmogus!). Vien dėl to rekomenduoju šį skaitinį tiek sportuojantiems CrossFit ne pirmus metus, tiek ir pradinukams.

Pabaigai – citata (žinoma, ištraukta iš konteksto): “Every CrossFitter secretly believes that the people in their box will be the ones to survive the zombie apocalypse.” Ir jūs taip manote? 🙂

“Learning to breathe fire” knygą galite užsisakyti iš Amazon – popierinę arba tiesiai į savo Kindle skaityklę.