2005 metų liepą CrossFit kūrėjai savo tinklalapyje, kuriame skelbdavo (ir tebeskelbia) dienos treniruotes, pristatė treniruotę JT. Pagal pakartojimų schemą 21-15-9 atletams reikėjo atlikti atsispaudimus žemyn galva, nusileidimus žieduose (ring dips) ir paprastus atsispaudimus. Visa treniruotė lakoniškai buvo paskirta atminti amerikiečiui kariui Jeff Taylor (JT), kuris žuvo eidamas tarnybą Afganistane 2005-aisiais.

Treniruotė JT davė pradžią (deja) ilgam Hero WOD’ų sąrašui. Šiomis treniruotėmis CrossFit atletai atiduoda pagarbą kariams, gaisrininkams, policijos pareigūnams, kurie žuvo eidami tarnybą. Kai kurie Hero WOD’ai jau tampa neatsiejama minėjimo dienų dalis – pavyzdžiui, per Amerikos Memorial day tapo įprasta daryti Murph WOD’ą ar net organizuoti jo iššūkius. 2015 metais Murph WOD’as buvo įtrauktas ir į CrossFit Games repertuarą, šią treniruotę, tikiu, prisimena ir visi ją kitą dieną darę Brasa CrossFit box’e.

Hero WOD’ai dažniausiai būna ilgi, varginantys, kurių metu tikrai atsiras proga pagalvoti apie didvyrius ir jų herojišką pasiaukojimą atliekant pareigą. Natūralu, kad CrossFit bendruomenėje kyla idėjų Hero WOD’ais pagerbti ir CrossFit atletus išėjusius Anapilin. Gal ir suprantama, kad griežtesni atletai pratimų palengvinimą (scaling’ą) Hero WOD’ų metu laiko netinkama pagarba, tačiau, manau, geriausiai toną užduoda trumpi Hero WOD’ų pristatymai CrossFit tinklapyje. Jie neįpareigoja, bet tuo pat metu ir kviečia pasidomėti kritusiu didvyriu, prisiminti dėl ko jie kovoja ir ką tai duoda mūsų visuomenei.

Žuvę, bet niekada neužmiršti. Toks šūkis geriausiai tinka Hero WOD’ams. Su tokia dvasia Brasa CrossFit box’e sausio 13-tą pasitikom lietuviškąjį Hero WOD’ą skirtą žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti. 14 žuvusiųjų, 702 žmonės sužeisti tą lemtingąją naktį, kai nepabūgę armijos tankų priešinosi okupantams.

Pagerbti kritusius už laisvę CrossFit WOD’u man asmeniškai pasirodė taip pat prasminga, kaip bėgti nuo Antakalnio kapinių iki televizijos bokšto “Gyvybės ir mirties keliu”. Mane 13 raundų taip pat jaudino, kaip ir prieš 25 metus mokyklos klasėse degamos žvakutės, ar laužai kasmet liepsnojantys prie Seimo. Šis WOD’as tai nuoširdi ir tyli padėka. Kitokių jausmų po tokios treniruotės tiesiog nebelieka. Ačiū, didvyriai.

Didvyrių WOD’as Brasa CrossFit box’e Lietuvos laisvės gynėjams atminti:

13 raundų laikui:

13 Clean and Jerk 40/25 kg
13 Box jumps 60/50 cm
13 KB swings 32/16 kg