Šiemet „CrossFit Open“ buvo neeilinis – daug naujų pratimų įtraukta į šias penkias savaites nežinios ir jaudulio. Atrodo, daugiausia bėdų atletams kėlė gimnastikos pratimai. „Open“ varžybose sulaukėme ėjimo ant rankų, atsispaudimų žemyn galva, muscle up, toes-to-bar bei prisitraukimų. Žinoma, buvo ir sunkių svorių kėlimo, bet didesnių įgūdžių reikalaujantys pratimai metė didžiausią iššūkį.

Gimnastikos pratimai reikalauja daug jėgų ir mokėjimo valdyti savo kūną erdvėje. Mes visi norime sugebėti atlikti visus pratimus, kurie yra užrašyti ant lentos, net jei niekada nebuvome jų bandę. Kodėl gi ne? Esame įpratę gauti viską čia ir dabar. Tačiau kartais reikia žengti žingsnį atgal, skirti laiko mokymuisi, kad galėtumėme pasiekti trokštamų rezultatų.

Prisijunk prie „Brasa CrossFit“ gimnastikos kursų

Gimnastikos kursai skirti tiems, kurie nori pagerinti savo gimnastikos įgūdžius. Šioje klasėje dėmesys bus skiriamas gimnastikos technikos tobulinimui, pagrindinių gimnastikos pozicijų stiprinimui, bazinės jėgos lavinimui, lankstumui bei mobilumui.

Pagalvokite, kaip atrodo ir juda gimnastai. Jie puikiai moka valdyti savo kūną, o tai reikalauja daugelio metų praktikos ir kantrybės. Tačiau viskas prasideda nuo pagrindų, kurių Jūs ir mokinsitės šiuose kursuose. Labai didelį dėmesį skirsime hollow ir arch pozicijoms, kurios yra pagrindas tiek gimnastikos, tiek daugelio kitų judesių, atliekamų „CrossFit“ treniruotėse. Sugebėjimas kontroliuoti ir suprasti savo kūną yra naudingas ne tik „CrossFit“, bet ir daugelyje kitų sporto šakų. Supratimas, kaip kontroliuoti savo korpusą, ne tik apsaugos Jūsų nugarą, sustiprins Jus, bet taip pat lavins taisyklingą laikyseną.

DSC 6493 Brasa CrossfitDėmesys pečiams ir nugarai

„CrossFit“ treniruotėse dominuoja judesys hip extension (išsitiesimas per klubus). Jeigu taisyklingai sportuojate, žinote, kiek energijos gali sukurti vien tik staigus išsitiesimas per klubus. Tačiau gimnastikos kursuose mes daugiausiai dėmesio skirsime pečiams ir nugarai. Jeigu planuojate „prisijaukinti“ skersinį, Jums yra būtina žinoti, kas yra platusis nugaros raumuo, dar žinomas kaip „sparnai“, ir kaip jį aktyvuoti.

Viskas prasideda nuo taisyklingos progresijos: hollow ir arch pozicijų, aktyvių pečių, nugaros aktyvacijos. Tik žinant, kaip visa tai atlikti taisyklingai, galima pradėti judesį. Yra labai paprasta taisyklė, kaip atsiminti saugių pečių padėtį: priešinkitės jėgoms, kurios veikia Jūsų pečius. Jeigu Jūs kabote ant skersinio, Jus gravitacija traukia į apačią. Ką Jums reikia daryti? Priešintis tam aktyviai įtraukiant pečius į vadinamą „kišenę“. Kitas pavyzdys – jeigu Jūs laikote štangą virš galvos, Jūs aktyvuojate pečius, automatiškai bandote ją spausti į viršų, taip priešinatės svoriui.

Dauguma žmonių tik nedrąsiai pabando tokius pratimus kaip vaikščiojimas ant rankų, atsispaudimai žemyn galvą ar kitus, daug įgūdžių reikalaujančius judesius. Laimei, yra daug progresijų, kurios padės Jums pasiekti norimą rezultatą. Jeigu ir nepavyks visiškai įvaldyti tam tikrų judesių, aštuonių savaičių gimnastikos kurse Jūs vis tiek tobulėsite, sustiprėsite, pagerinsite koordinaciją ir išmoksite naujų įgūdžių.

Ko mokysitės per šiuos gimnastikos kursus?

  1. Kaip taisyklingai apšilti prieš treniruotę: lankstumo ir mobilumo pratimai, dinaminiai bei statiniai tempimai, gerinsime pusiausvyrą ir koordinaciją.
  2. Skirsime daug dėmesio bazinės jėgos pratimams. Mokysimės taisyklingų pozicijų bei kūno valdymo erdvėje.
  3. Darbas su lygiagretėmis: izometriniai ir dinaminiai pratimai.
  4. Įvairūs pratimai su žiedais. Liemens stiprinimo bei stabilumo pratimai, atsispaudimai nuo žiedų, taisyklingos rankų pozicijos.
  5. Pratimai su skersiniu. Gimnastikos pozicijos: kipping teorija ir mokinimasis, prisitraukimai ir jų variacijos, kurios yra naudojamos „CrossFit“ treniruotėse, toes-to-bar mokinimasis.
  6. Handstand variacijos. Darbas su pusiausvyra, stovėjimas bei vaikščiojimas ant rankų, atsispaudimai žemyn galva.

DSC 1536 Brasa CrossfitGimnastikos programa

  • 8 Savaičių kursas (16 valandų darbo su treneriais)

Savaitė 1-2. Prisitraukimai ir jų variacijos. Supažindinimas su kipping prisitraukimais.

Savaitė 3-4. Toes-to-bar ir jų variacijos. Kaip, po galais, paliesti tą skersinį kojų pirštais??!

Savaitė 5-6. Handstand – stovėjimas ant rankų. Stovėjimas prie sienos ir supažindinimas su vaikščiojimu ant rankų.

Savaitė 7-8. Atsispaudimai ir dips. Supažindinimas su atsispaudimais žemyn galva.

  • Papildoma programa su vaizdo medžiaga ir namų darbai tobulinti savo įgūdžius.
  • Didelis trenerių dėmesys. Treniruotes vienu metu ves du treneriai.
  • Profesionalūs treneriai: Šarūnas Leonavičius ir Denis Jermak.

 

Tvarkaraštis:

Programą sudaro 16 treniruočių, po 2 treniruotes į savaitę. Treniruotės vyks pirmadieniais ir trečiadieniais 18:00.

1 savaitė: rugpjūčio 6 d. ir rugpjūčio 8 d.

2 savaitė: rugpjūčio 13 d. ir rugpjūčio 15 d.

3 savaitė: rugpjūčio 20 d. ir rugpjūčio 22 d.

4 savaitė: rugpjūčio 27 d. ir rugpjūčio 29 d.

5 savaitė: rugsėjo 3 d. ir rugsėjo 5 d.

6 savaitė: rugsėjo 10 d. ir rugsėjo 12 d.

7 savaitė: rugsėjo 17 d. ir rugsėjo 19 d.

8 savaitė: rugsėjo 24 d. ir rugsėjo 26 d.

Paskubėkite registruotis, nes vietų skaičius ribotas!

Kaina (Price): 150 eurų arba 130 eurų (Brasa CrossFit nariams turintiems aktyvias narystes)