Spalio 14-15 dienomis vyko jau trečius metus iš eilės rengiamos „Lithuanian Throwdown“ varžybos.Litexpo“ parodų rūmuose, Vilniaus sporto festivalio metu vykusiame finale varžėsi 46 „CrossFit“ atletai – 30 vyrų ir 16 moterų. Vyrų klasėje pirmąją vietą užėmė Lenkijos atletas, moterų klasėje triumfavo lietuvė.

„CrossFit“ rungtys buvo paskelbtos tą pačia dieną, kaip varžybos. Tai įprastas „CrossFit“ varžybų formatas, dažnai rungtys skelbiamos būtent varžybų metu. Jau trečius metus vykstančios varžybos „Lithuanian Throwdown“ reikalavo pokyčių – su rungčių paskelbimu dalyviai galėjo iš anksto pamatyti kas jų laukia ir pasiruošti morališkai, o varžybų dieną įrodyti savo atletiškumą.

„CrossFit“ rungtys varžybose susideda iš įvairių svorio kėlimo, ištvermės ar gimnastikos pratimų. Pavyzdžiui, antroje rungtyje atletai turėjo per nurodytą laiko tarpą pakelti didžiausią svorį meškos komplekso (Bear Complex) veiksmu. Meškos kompleksas susideda iš 5 veiksmų: Power clean, Front squat, Shoulders to Overhead, Back squat, Shoulders to Overhead. Tuo tarpu trečioje rungtyje „CrossFit“ sportininkai per 5 minutes turėjo kuo daugiau kartų pakartoti šių pratimų komplektą: 8 rovimus su svarmeniu (keičiant rankas) ir 8 kojų pakėlimus kabant ant skersinio,o moterys darė: 8 rovimus su svarmeniu (keičiant rankas) ir 8 švytuokles (DB swings) su svarmeniu.

Vyrų klasėje dominavo atletai iš užsienio

„Lithuanian Throwdown 2017“ vyrų klasėje šiemet triumfavo Maciej Laszczak iš Lenkijos. Antrą vietą užėmė portugalas João Ferreira, trečiąją – latvis Agris Ozoliņš. Visi atletai dalyvavę varžybose pasirodė puikiai. Vieni pranoko kitus savo sugebėjimais, dėl to patekę į finalą užsibrėžė sau aukščiausius tikslus ir pralenkė savo varžovus.

Moterų klasėje šiais metais ant aukščiausio laiptelio lipo Justina Rybakovaitė, ji 2016 metais užėmė trečiąją vietą. Antroji vieta atiteko taip pat lietuvei Indrei Didžklapytei. Trečiąją vietą užėmė Lenkijos atstovė Benita Pasieka. Merginos parodė daug užsispyrimo ir ryžto visose rungtyse, nepasidavė ir atidavė visą save.

„Lithuanian Throwdown“ varžybas organizuoja didžiausias Lietuvoje „CrossFit“ klubas „Brasa CrossFit“. Šiais metais „Lithuanian Throwdown“ tapo dar populiaresnis. „Litexpo“ parodų rūmuose „CrossFit“ salė pritraukė daug smalsuolių ne tik pažiūrėti varžybų ir į mūsų atletų, bet ir išbandyti jėgas „Assault Bike“ rungtyje – kuo greičiau numinti 40 kcal. Tai rodo, kad dėmesio susilaukia ir „CrossFit“ treniruotės, ir varžybos.

Nors šiemet vyrų klasėje tarp prizininkų neišvydome lietuvių, tačiau moterų klasėje lietuvaitės įrodė esančios stipresnės ir užėmė pirmas dvi prizines vietas. Šie rezultatai tai puiki motyvacija kiekvienam atletui užsibrėžti kuo aukštesnius „CrossFit“ tikslus. Šiemet dėl prizinių vietų kovojo atletai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Portugalijos, Prancūzijos.

Daugiau informacijos apie „Lithuanian Throwdown“ rasite internetiniame puslapyje: www.lithuanianthrowdown.com