„Brasa CrossFit“ atletas Kęstutis: pagerinau bendras fizines galimybes.
Finansų mokslus baigęs Kęstutis „Brasa CrossFit“ „box‘e“ sportuoja pusantrų metų. Nors dirba „tradicinį“, nuo 8 iki 5 valandų darbą, „Brasa“ atletas norintiems pradėti „CrossFit“ treniruotes pataria nebijoti, o pats džiaugiasi komandiniais pasiekimas varžybose ir su „CrossFit“ treniruotėmis sugrįžusiu gebėjimu padaryti „virvutę“.
- Kaip sužinojai apie „Brasa CrossFit“ treniruotes?
- Tuo metu vyko sporto festivalis, dalyvavau jame ir apsilankiau „Brasa CrossFit“ nemokamoje parodomojoje treniruotėje. Taip pat ten buvo ir mano draugų, kurie treniravosi, todėl žinojau, kad pasibandysiu ir pradėsiu lankyti nuolat.
- Gal prisimeni savo pirmąją treniruotę?
- Buvo irklavimas, „wallball‘ai“, burpiai. Gana paprasti judesiai, bet pamenu buvo sunku.
- Kai pradėjai treniruotis „CrossFit“ ar pasikeitė sveikata, fizinės galimybės, laisvalaikis?
- Aš visada buvau sportiškas ir anksčiau lankiau sporto sale, jaučiau, kad turėjau jėgos. Tačiau su „CrossFit“ man pavyko pagerinti bendras savo, kaip atleto galimybes.Dabar galiu ir aukščiau iššokti, greičiau judėti, esu ir mobilesnis, vėl atsisėdu į „virvutę“, kurią padarydavau tik vaikystėje. Tikrai daug atletinių savybių pagerėjo, tai apima visas atleto sritis, pasikeitė ir laisvalaikis. Pradėjęs lankyti „CrossFit“ ir nuvykęs į senelių sodą sakydavau: „duokite iškasti duobą ar malkas pakapoti“. Pradedi vertinti funkcinius judesius, nes treniruotę gali pasidaryti visur, nebereikia tam štangos, hantelio ar kitos įrangos. Turiu tik nusipirkęs girą, ji sodyboje ir su ja pasidarau viską. Dabar geriau suprantu apie sportą, kad tai nėra tik salė, hanteliai ar „staipymasis“ prieš veidrodį.
- Kokį patarimą duotum žmogui, kuris nori pradėti sportuoti „CrossFit“?
- Tokių patarimų pastaruoju metu tenka duoti labai daug. Paprasta – norintiems pradėti užtenka pradėti. Tačiau daugelis turi įsitikinimą iš profesionalių atletų vaizdo įrašų, kad čia „hardcore“ sportas, todėl bijo pradėti. Dažnas pasiteisinimas: „eisiu palankysiu sporto salę, sustiprėsiu, o tada prisijungsiu į „CrossFit“. Turiu draugų, kurie taip daro, tačiau turiu ir tokių, kurie tiesiai čia atėjo. Jie suprato, kad sporto salė yra tik laiko švaistymas, nes ten dirbi vienas, nėra bendruomenės, nei trenerių, kurie pažiūri. Kol sportuoji vienas gali tik labiau susigadinti, nei pagerinti savo rezultatus.
- Koks yra Tavo mėgstamiausias pratimas ir WOD iš tradicinių „CrossFit“ treniruočių?
- Čia turbūt nuo periodo priklauso. Mėgstamiausi veiksmai tai tie kurie, geriausiai sekasi, tai būtų mirties trauka (deadlift), atsispaudimai žemyn galva (hand stand push-up). O WOD’as tai būtų Murph. Man patinka tokie ilgi, kankinantys, kur 40-50 min. vargsti ir mintyse galvoji, kodėl aš čia vargstu, bet pabaigoje labai geras jausmas, kad įveikiau.
- Kokia mėgstamiausia Tavo veikla už „Brasa CrossFit“ sienų?
- Viską sieju su aktyviu laisvalaikiu, turiu dviratį, mėgstu apsiauti žygio batus ir eiti per miškus, per pelkes, ilgesnius žygius. Mėgstu leisti laiką gamtoje, miškuose, sportuoti su vandenlente ar baidarėmis. Visą laisvalaikį leidžiu aktyviai, su draugais, nenoriu sėdėti ir valgyti traškučius, nors jau kažką nuveikus tai galima pasėdėti ir pavalgyti.
- Koks yra didžiausias „CrossFit“ pasiekimas iki šiol, kuriuo Tu didžiuojiesi?
- Su komanda dalyvavome varžybose, buvome keturiese, o išskirtinių individualių pasiekimų neturiu. Dalyvauti su komanda buvo smagus jausmas, nes buvom tokie „underdog’ai”, norėjom sudalyvauti, linksmai praleisti laiką. Tose varžybose likome penkti, aplenkėme keletą geresnių atletų komandų. Nors smagiau buvo ne pačios varžybos, bet pats procesas iki jų. Susitikdavome savaitgaliais, pasidarydavom kokią treniruotę, tada eidavome pavalgyti, pasidarydavome tokį renginį komandai. Tas periodas man buvo įsimintiniausias.
- Koks Tavo mėgstamiausias muzikos žanras ar daina, kurią norėtum girdėti treniruotės metu?
- Turbūt, kad gangsta rapas, galbūt hip-hop’as, repas, kur tiesiog yra aiškus ritmas, tada lengviau einasi treniruotė. Kai sportuoju vienas, tada klausausi ramesnės muzikos, užsidedu akustinių koverių grojaraštį per „Sportify“, bet workout’o metu reikia ritmingos muzikos.
- Tavo mėgstamiausias „CrossFit“ atletas ir atletė.
- Turiu du mėgstamiausius atletus: Brent Fikowski ir Sara Sigmundsdóttir.
- Kaip manai, kas laimės „CrossFit Games 2018“ varžybas vyrų ir moterų individualiose varžybose?
- Šiemet, manau, deja, bet M.Fraser vis tiek laimės, B.Fikowski nepavyks pavyti. Moterų kategorijoje balsuočiau už S. Sigmundsdóttir, bet čia taip labiau dėl jos palaikymo.
- Dėl kokio fakto žmonės būtų nustebę, jei jį sužinotų apie Tave?
- Iki 15 metų buvau mažiausias ir smulkiausias klasėje, po to kažkaip per kelias vasaras paaugau po 11 centimetrų, bet buvau aukštas ir plonas. Šiaip jei aš nevalgyčiau tiek, tai turbūt sverčiau 70kg ir būčiau labai lieknas. Sportuodamas stengiuosi daugiau valgyti, dėl to bent jau šiek tiek masės turiu.